
1
$0.5600
$0.5600
10
$0.4816
$4.8160
25
$0.4368
$10.9200
50
$0.4032
$20.1600
100
$0.3584
$35.8400
250
$0.3360
$84.0000
500
$0.2912
$145.6000
1200
$0.2576
$309.1200
2400
$0.2464
$591.3600
6000
$0.2352
$1,411.2000
12000
$0.2352
$2,822.4000
30000
$0.2240
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Dale |
| Series | IFSC-3232DB-01 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 3131 (8080 Metric) |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 230mOhm |
| Frequency - Self Resonant | 7MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.2A |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | 3131 |
| Height - Seated (Max) | 0.165" (4.20mm) |
| Inductance | 68 µH |
| Current Rating (Amps) | 1.1 A |