
1
$11.7152
$11.7152
10
$10.5840
$105.8400
25
$10.0912
$252.2800
100
$8.7584
$875.8400
250
$8.3664
$2,091.6000
500
$7.6272
$3,813.6000
1000
$6.6416
$6,641.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency | 15MHz |
| Type | Counter/Timer Circuit (CTC), Binary |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 16V |
| Count | 1 ~ 255 |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Current - Supply | 700 µA |