
1
$12.2192
$12.2192
10
$9.7776
$97.7760
25
$9.0384
$225.9600
100
$7.8176
$781.7600
300
$7.5712
$2,271.3600
600
$7.3248
$4,394.8800
900
$7.0896
$6,380.6400
1500
$6.8432
$10,264.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alps Alpine |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | Analog Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.6V |
| Sensor Type | Resistive |
| Actuator Type | Button |
| Operating Force | 0.82kgf (1.8lbs) |
| Includes | Sensor, Resistor, Capacitors |
| Actuator Style/Size | Round, 0.4mm |