
1
$17.4160
$17.4160
10
$15.0416
$150.4160
25
$14.2576
$356.4400
50
$12.2752
$613.7600
100
$10.7744
$1,077.4400
250
$10.6848
$2,671.2000
500
$10.2928
$5,146.4000
1000
$9.8224
$9,822.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3RLab |
| Series | HS |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 3W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | 75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 195°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 5 mOhms |