
2500
$0.4032
$1,008.0000
5000
$0.3920
$1,960.0000
12500
$0.3696
$4,620.0000
25000
$0.3584
$8,960.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Logic Type | Divide-by-2 |
| Reset | Asynchronous |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Direction | Up |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Grade | Automotive |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 15 V |
| Count Rate | 35 MHz |
| Number of Bits per Element | 24 |
| Qualification | AEC-Q100 |