
1
$4.7936
$4.7936
10
$4.3008
$43.0080
25
$4.0656
$101.6400
100
$3.5280
$352.8000
250
$3.3488
$837.2000
500
$3.0016
$1,500.8000
1000
$2.5312
$2,531.2000
2500
$2.4080
$6,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | HAL39 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | PWM, SENT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage - Supply | 3V ~ 16V |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Technology | Hall Effect |
| For Measuring | Angle, Linear, Rotary |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-1 |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 360° |