
1
$54.9696
$54.9696
10
$46.1776
$461.7760
25
$44.7664
$1,119.1600
50
$42.4032
$2,120.1600
100
$38.7968
$3,879.6800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay BC Components |
| Series | GWK |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 100W |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Ferrule Ends |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Package / Case | Axial, Tubular |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.866" Dia x 4.764" L (22.00mm x 121.00mm) |
| Composition | Wirewound |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Resistance | 33 Ohms |