1
$0.2128
$0.2128
10
$0.1456
$1.4560
100
$0.0784
$7.8400
500
$0.0672
$33.6000
1000
$0.0448
$44.8000
2000
$0.0336
$67.2000
4000
$0.0336
$134.4000
8000
$0.0336
$268.8000
12000
$0.0336
$403.2000
28000
$0.0224
$627.2000
100000
$0.0224
$2,240.0000
200000
$0.0224
$4,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Good Ark Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-523 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 300mA (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3Ohm @ 500mA, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 150mW (Ta) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | SOT-523 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 0.44 nC @ 4.5 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 50 pF @ 25 V |