
1
$41.2496
$41.2496
10
$38.2592
$382.5920
36
$36.8928
$1,328.1408
72
$35.9744
$2,590.1568
108
$31.5168
$3,403.8144
252
$30.6544
$7,724.9088
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GSI Technology |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 18Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V |
| Technology | SRAM - Synchronous, ZBT |
| Clock Frequency | 333 MHz |
| Memory Format | SRAM |
| Supplier Device Package | 165-FPBGA (13x15) |
| Memory Interface | Parallel |
| Memory Organization | 512K x 36 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |