
10
$0.8288
$8.2880
20
$0.7280
$14.5600
30
$0.6832
$20.4960
100
$0.5152
$51.5200
250
$0.4368
$109.2000
500
$0.4144
$207.2000
1000
$0.3248
$324.8000
3000
$0.3024
$907.2000
6000
$0.2912
$1,747.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GLF Integrated Power |
| Series | IQSmart™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-UFBGA, WLCSP |
| Output Type | P-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Switch Type | Load Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | High Side |
| Rds On (Typ) | 14mOhm |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.5V ~ 5.5V |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.47x0.97) |