
10
$0.3808
$3.8080
20
$0.3248
$6.4960
30
$0.3024
$9.0720
100
$0.2240
$22.4000
250
$0.1904
$47.6000
500
$0.1792
$89.6000
1000
$0.1344
$134.4000
4000
$0.1232
$492.8000
8000
$0.1232
$985.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GLF Integrated Power |
| Series | IQSmart™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type | P-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Switch Type | Load Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Rds On (Typ) | 54mOhm |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.5V ~ 5.5V |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |