1
$1.5680
$1.5680
10
$1.2880
$12.8800
100
$0.9968
$99.6800
800
$0.8512
$680.9600
1600
$0.6944
$1,111.0400
2400
$0.6496
$1,559.0400
5600
$0.6160
$3,449.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Goford Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | P-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 80A (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.5mOhm @ 30A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 115W (Tc) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | TO-263 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 106 nC @ 10 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 6516 pF @ 20 V |