1
$0.4592
$0.4592
10
$0.3248
$3.2480
100
$0.1680
$16.8000
500
$0.1456
$72.8000
1000
$0.1120
$112.0000
3000
$0.1008
$302.4000
6000
$0.1008
$604.8000
9000
$0.0896
$806.4000
30000
$0.0896
$2,688.0000
75000
$0.0784
$5,880.0000
150000
$0.0672
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Goford Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 4.5A (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 110mOhm @ 3A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 11 nC @ 10 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 970 pF @ 30 V |