1
$0.6384
$0.6384
10
$0.5488
$5.4880
100
$0.3808
$38.0800
500
$0.2912
$145.6000
1000
$0.2352
$235.2000
2000
$0.2128
$425.6000
4000
$0.2128
$851.2000
8000
$0.2016
$1,612.8000
12000
$0.1904
$2,284.8000
28000
$0.1904
$5,331.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Goford Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 11A (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 119mOhm @ 1A, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.1V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 2.5V, 4.5V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 47 nC @ 10 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2225 pF @ 10 V |