
1
$1.9040
$1.9040
10
$1.8256
$18.2560
50
$1.7808
$89.0400
100
$1.5232
$152.3200
500
$1.4896
$744.8000
1000
$1.2544
$1,254.4000
3000
$1.1872
$3,561.6000
5000
$1.1424
$5,712.0000
10000
$1.0976
$10,976.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fox Electronics |
| Series | FT3MH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Voltage - Supply | 1.68V ~ 3.63V |
| Current - Supply (Max) | 5.5mA |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency | 24 MHz |
| Base Resonator | Crystal |