
1
$7.7728
$7.7728
10
$6.7424
$67.4240
40
$6.0480
$241.9200
90
$5.2528
$472.7520
450
$4.7488
$2,136.9600
990
$4.4016
$4,357.5840
2430
$4.3232
$10,505.3760
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKIN (KEMET) |
| Series | F863H |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 1.776" (45.10mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Size / Dimension | 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm) |