
1
$1.0976
$1.0976
10
$0.9296
$9.2960
25
$0.8512
$21.2800
50
$0.7952
$39.7600
100
$0.6608
$66.0800
250
$0.6160
$154.0000
500
$0.5824
$291.2000
1000
$0.5264
$526.4000
4000
$0.5040
$2,016.0000
8000
$0.4928
$3,942.4000
12000
$0.4704
$5,644.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Signal Transformer |
| Series | F1A1-303015 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 624Ohm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 450mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |