1
$0.3248
$0.3248
10
$0.1680
$1.6800
50
$0.1232
$6.1600
100
$0.1008
$10.0800
500
$0.0784
$39.2000
1000
$0.0672
$67.2000
5000
$0.0560
$280.0000
10000
$0.0448
$448.0000
25000
$0.0448
$1,120.0000
35000
$0.0448
$1,568.0000
50000
$0.0448
$2,240.0000
125000
$0.0336
$4,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Resistance | 300 Ohms |