1
$0.2688
$0.2688
10
$0.1344
$1.3440
50
$0.1008
$5.0400
100
$0.0784
$7.8400
500
$0.0560
$28.0000
1000
$0.0560
$56.0000
5000
$0.0448
$224.0000
10000
$0.0336
$336.0000
25000
$0.0336
$840.0000
35000
$0.0336
$1,176.0000
50000
$0.0336
$1,680.0000
125000
$0.0336
$4,200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Resistance | 4.02 kOhms |