1
$0.2352
$0.2352
10
$0.1232
$1.2320
50
$0.0896
$4.4800
100
$0.0784
$7.8400
500
$0.0560
$28.0000
1000
$0.0448
$44.8000
5000
$0.0336
$168.0000
10000
$0.0336
$336.0000
25000
$0.0336
$840.0000
35000
$0.0336
$1,176.0000
50000
$0.0336
$1,680.0000
125000
$0.0224
$2,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Resistance | 68 Ohms |