
1
$2.6656
$2.6656
10
$2.2176
$22.1760
100
$1.7696
$176.9600
500
$1.4896
$744.8000
1000
$1.2656
$1,265.6000
2500
$1.1984
$2,996.0000
5000
$1.1536
$5,768.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | EPC |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Die |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | GaNFET (Gallium Nitride) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 14A (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 14A, 5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 2mA |
| Supplier Device Package | Die |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 5V |
| Vgs (Max) | +6V, -4V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 5.9 nC @ 5 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 600 pF @ 100 V |