
1
$0.6608
$0.6608
10
$0.4480
$4.4800
50
$0.3584
$17.9200
100
$0.2912
$29.1200
500
$0.2240
$112.0000
1000
$0.1904
$190.4000
3000
$0.1792
$537.6000
6000
$0.1680
$1,008.0000
9000
$0.1568
$1,411.2000
15000
$0.1568
$2,352.0000
30000
$0.1568
$4,704.0000
75000
$0.1456
$10,920.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Johanson Dielectrics, Inc. |
| Series | X2Y® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | Low ESL (X2Y) |
| Voltage - Rated | 16V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Thickness (Max) | 0.050" (1.27mm) |
| Capacitance | 0.22 µF |