
1
$3.3824
$3.3824
10
$3.0464
$30.4640
84
$2.4976
$209.7984
252
$2.3632
$595.5264
504
$2.1168
$1,066.8672
1008
$1.7920
$1,806.3360
2520
$1.7024
$4,290.0480
5040
$1.6352
$8,241.4080
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PCTEL |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 152.4mm |
| Mounting Type | Screw |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.875GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ |
| Gain | 2.6dBi, 2.4dBi, 3.7dBi |
| Termination | U.FL |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Stamped Metal |
| Height (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 5.5125GHz, 6.525GHz |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |