1
$0.9296
$0.9296
10
$0.8400
$8.4000
25
$0.7952
$19.8800
100
$0.6496
$64.9600
250
$0.6048
$151.2000
500
$0.5376
$268.8000
1000
$0.4256
$425.6000
2500
$0.3920
$980.0000
5000
$0.3808
$1,904.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Labs |
| Series | Busy Bee |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 50MHz |
| Program Memory Size | 4KB (4K x 8) |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Type | FLASH |
| Core Processor | CIP-51 8051 |
| Data Converters | A/D 16x12b SAR |
| Core Size | 8-Bit |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Connectivity | I2C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Supplier Device Package | 12-QFN (2x2) |
| Number of I/O | 9 |