
1
$3.8976
$3.8976
10
$2.9232
$29.2320
25
$2.5984
$64.9600
50
$2.4752
$123.7600
100
$2.4080
$240.8000
500
$2.0160
$1,008.0000
1000
$1.8816
$1,881.6000
3000
$1.8256
$5,476.8000
5000
$1.7584
$8,792.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | EE-SX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, No Lead, Slot Type |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Sensing Method | Transmissive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 7V |
| Current - Supply | 4 mA |