
1
$1.9040
$1.9040
10
$1.8256
$18.2560
50
$1.7808
$89.0400
100
$1.5232
$152.3200
1000
$3.0576
$3,057.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ECS Inc. International |
| Series | ECX-3S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Package / Case | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |
| Frequency | 20 MHz |