1
$0.1792
$0.1792
10
$0.1232
$1.2320
100
$0.0672
$6.7200
500
$0.0560
$28.0000
1000
$0.0336
$33.6000
3000
$0.0336
$100.8000
6000
$0.0336
$201.6000
9000
$0.0224
$201.6000
30000
$0.0224
$672.0000
75000
$0.0224
$1,680.0000
150000
$0.0112
$1,680.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-75, SOT-416 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | PNP - Pre-Biased |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 300µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 10V |
| Supplier Device Package | SC-75, SOT-416 |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Power - Max | 200 mW |
| Resistor - Base (R1) | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 47 kOhms |