
1
$11.7600
$11.7600
10
$10.1920
$101.9200
120
$7.9408
$952.8960
1080
$6.6640
$7,197.1200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Illinois Capacitor (Cornell Dubilier Electronics) |
| Series | DSF |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination | PC Pins |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Capacitance | 5 F |
| Voltage - Rated | 9 V |