
1
$5.3088
$5.3088
810
$3.3264
$2,694.3840
1620
$2.8000
$4,536.0000
2430
$2.6656
$6,477.4080
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-LBGA, CSPBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Laser Diode Controller (Fiber Optic) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C |
| Voltage - Supply | 2.85V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 16-CSBGA (4x4) |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 5 mA |