
1
$4.5920
$4.5920
10
$4.1216
$41.2160
50
$3.8976
$194.8800
100
$3.3712
$337.1200
250
$3.2032
$800.8000
500
$2.8784
$1,439.2000
1000
$2.4192
$2,419.2000
2500
$2.3072
$5,768.0000
5000
$2.2176
$11,088.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Alarm, Square Wave Output, Watchdog Timer |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | I2C, 2-Wire Serial |
| Type | Binary Counter |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Time Format | Binary |
| Date Format | Binary |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Current - Timekeeping (Max) | 0.8µA @ 2.4V ~ 5.5V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |