
1
$12.3536
$12.3536
10
$11.3568
$113.5680
25
$10.8864
$272.1600
100
$9.5872
$958.7200
250
$9.1168
$2,279.2000
500
$8.5344
$4,267.2000
1000
$7.8288
$7,828.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 85Ohm |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10V ~ 30V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Charge Injection | 5pC |
| Crosstalk | -100dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPST - NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 4Ohm (Max) |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 250ns, 120ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 4pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Number of Circuits | 4 |