
1
$9.0944
$9.0944
10
$8.2208
$82.2080
25
$7.8400
$196.0000
100
$6.8096
$680.9600
250
$6.4960
$1,624.0000
500
$5.9248
$2,962.4000
1000
$5.1632
$5,163.2000
2500
$4.9728
$12,432.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 100Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5V ~ 30V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 20V |
| Charge Injection | 2pC |
| Crosstalk | -92dB @ 100kHz |
| Switch Circuit | SP4T |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1.5Ohm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 150ns, 150ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 3pF, 14pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Number of Circuits | 2 |