
1
$24.2144
$24.2144
10
$22.3328
$223.3280
25
$21.3248
$533.1200
100
$19.0736
$1,907.3600
250
$18.1888
$4,547.2000
500
$17.3152
$8,657.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 100Ohm |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5V ~ 30V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Charge Injection | 2pC |
| Crosstalk | -92dB @ 100kHz |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 16:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1.5Ohm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 200ns, 150ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 8pF, 130pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 500pA |
| Number of Circuits | 1 |