
1
$3.7520
$3.7520
10
$3.3712
$33.7120
25
$3.1808
$79.5200
80
$2.7552
$220.4160
230
$2.6208
$602.7840
490
$2.3520
$1,152.4800
980
$1.9824
$1,942.7520
2450
$1.8816
$4,609.9200
4900
$1.8144
$8,890.5600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | EZ-PD™ |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | PWM Signal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 20kHz ~ 300kHz |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15V ~ 30V |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Phases | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 55% |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |