
1
$1.6352
$1.6352
10
$1.2208
$12.2080
50
$1.1200
$56.0000
100
$0.9184
$91.8400
900
$0.6832
$614.8800
1800
$0.6496
$1,169.2800
2700
$0.6048
$1,632.9600
5400
$0.5824
$3,144.9600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CXHP-2.7V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Spacing | 0.209" (5.30mm) |
| Termination | PC Pins |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 72mOhm @ 1kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Capacitance | 4.7 F |
| Voltage - Rated | 2.7 V |