
1
$3.2704
$3.2704
10
$2.5088
$25.0880
50
$2.3072
$115.3600
100
$1.9152
$191.5200
500
$1.5344
$767.2000
1600
$1.3440
$2,150.4000
3200
$1.2992
$4,157.4400
6400
$1.2544
$8,028.1600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CXHP-2.7V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Height - Seated (Max) | 0.945" (24.00mm) |
| Capacitance | 3.3 F |
| Voltage - Rated | 2.7 V |