
1
$0.5376
$0.5376
10
$0.4480
$4.4800
50
$0.4032
$20.1600
100
$0.3584
$35.8400
500
$0.3472
$173.6000
1000
$0.2912
$291.2000
3000
$0.2688
$806.4000
6000
$0.2576
$1,545.6000
15000
$0.2576
$3,864.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | CX2016SA, Kyocera |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 8pF |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency Stability | ±40ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Frequency | 30 MHz |