
1
$10.5056
$10.5056
500
$8.4000
$4,200.0000
1000
$6.3056
$6,305.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Central Technologies |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Size / Dimension | 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 39.4mOhm |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Inductance | 100 µH |
| Current Rating (Amps) | 7 A |