
1
$3.5280
$3.5280
10
$2.6432
$26.4320
25
$2.3520
$58.8000
50
$2.2288
$111.4400
100
$2.1728
$217.2800
500
$1.8256
$912.8000
1000
$1.7024
$1,702.4000
3000
$1.6464
$4,939.2000
6000
$1.5904
$9,542.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | XtremeSense™ Crocus Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Axis | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 1V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 0.1Hz ~ 1kHz |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | ±20mT |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |