
1
$13.7088
$13.7088
10
$12.6000
$126.0000
50
$12.0736
$603.6800
100
$10.6400
$1,064.0000
250
$10.1136
$2,528.4000
500
$9.4640
$4,732.0000
1000
$8.6800
$8,680.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Stereo Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.1V ~ 5.25V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 114 / 114 |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |