
1
$79.7776
$79.7776
10
$75.7904
$757.9040
25
$73.7968
$1,844.9200
100
$68.3088
$6,830.8800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CR Magnetics, Inc. |
| Series | CR7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Stud |
| Frequency Range | 50Hz ~ 400Hz |
| Height - Seated (Max) | 4.850" (123.19mm) |
| Current Ratio | 1200:5 |
| Current Rating (Amps) | 1200 A |