
1
$27.3504
$27.3504
10
$25.2448
$252.4480
25
$23.1392
$578.4800
150
$21.3920
$3,208.8000
300
$20.3392
$6,101.7600
450
$18.9392
$8,522.6400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 33-SMD Module |
| Sensitivity | -100dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz |
| Memory Size | 1.64MB Flash, 152kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Power - Output | 20dBm |
| Protocol | Bluetooth v4.2, Bluetooth v5.0, Zigbee® |
| Current - Receiving | 4.3mA |
| Current - Transmitting | 20.3mA ~ 95mA |
| Antenna Type | Integrated, Chip |
| Utilized IC / Part | K32W061 |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, PWM, SPI, USART |
| DigiKey Programmable | Not Verified |