
1
$23.9344
$23.9344
10
$22.0976
$220.9760
25
$20.2496
$506.2400
100
$18.7152
$1,871.5200
250
$17.7968
$4,449.2000
600
$16.5648
$9,938.8800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 39-SMD Module |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz, 5GHz |
| Memory Size | 8MB Flash, 512kB PSRAM, 512kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Power - Output | 18dBm |
| Protocol | 802.11a/b/g/n, Bluetooth v5.0 |
| Antenna Type | Integrated, Trace |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, I2S, SDIO, SPI, UART, USB |
| DigiKey Programmable | Not Verified |