
1
$0.6048
$0.6048
10
$0.4032
$4.0320
50
$0.3248
$16.2400
100
$0.2688
$26.8800
500
$0.2128
$106.4000
1000
$0.1792
$179.2000
2000
$0.1680
$336.0000
4000
$0.1568
$627.2000
10000
$0.1456
$1,456.0000
14000
$0.1456
$2,038.4000
50000
$0.1344
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Capacitance | 4700 pF |