
1
$0.4032
$0.4032
10
$0.2688
$2.6880
50
$0.2016
$10.0800
100
$0.1568
$15.6800
500
$0.1232
$61.6000
1000
$0.1120
$112.0000
2000
$0.1008
$201.6000
4000
$0.1008
$403.2000
10000
$0.0896
$896.0000
14000
$0.0896
$1,254.4000
50000
$0.0784
$3,920.0000
100000
$0.0784
$7,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Capacitance | 22 pF |