
1
$0.3808
$0.3808
10
$0.2576
$2.5760
50
$0.1904
$9.5200
100
$0.1568
$15.6800
500
$0.1232
$61.6000
1000
$0.1008
$100.8000
4000
$0.0896
$358.4000
8000
$0.0896
$716.8000
12000
$0.0784
$940.8000
28000
$0.0784
$2,195.2000
100000
$0.0672
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 630V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Capacitance | 10 pF |