
1
$0.1120
$0.1120
10
$0.0784
$0.7840
50
$0.0448
$2.2400
100
$0.0336
$3.3600
500
$0.0224
$11.2000
1000
$0.0224
$22.4000
4000
$0.0224
$89.6000
8000
$0.0224
$179.2000
12000
$0.0224
$268.8000
28000
$0.0112
$313.6000
100000
$0.0112
$1,120.0000
200000
$0.0112
$2,240.0000
400000
$0.0112
$4,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.88mm) |
| Capacitance | 5.6 pF |