
50
$0.1568
$7.8400
100
$0.1008
$10.0800
200
$0.0896
$17.9200
500
$0.0672
$33.6000
1000
$0.0448
$44.8000
2000
$0.0448
$89.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 2W |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -500ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Composition | Carbon Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Height - Seated (Max) | 0.780" (19.80mm) |
| Resistance | 470000 Ohms |