
1
$0.6608
$0.6608
10
$0.5600
$5.6000
25
$0.5264
$13.1600
100
$0.4144
$41.4400
250
$0.3920
$98.0000
500
$0.3248
$162.4000
1000
$0.2576
$257.6000
2000
$0.2352
$470.4000
6000
$0.2128
$1,276.8000
10000
$0.2016
$2,016.0000
50000
$0.1904
$9,520.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100kHz |
| Type | Programmable Timer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 20V |
| Count | 65536 |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |