1
$0.3024
$0.3024
10
$0.2128
$2.1280
100
$0.1008
$10.0800
500
$0.0896
$44.8000
1000
$0.0560
$56.0000
3000
$0.0560
$168.0000
6000
$0.0448
$268.8000
9000
$0.0448
$403.2000
30000
$0.0336
$1,008.0000
75000
$0.0336
$2,520.0000
150000
$0.0336
$5,040.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±2% |
| Package / Case | SOD-123F |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 75 V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 255 Ohms |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Power - Max | 410 mW |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 nA @ 52.5 V |